«32 травня» – альтернативне святкування Міжнародного дня захисту дітей


День захисту дітей –  свято в різних країнах світу. В Україні відзначається щорічно 1 червня з 1998.
1 червня відзначають також «Міжнародний день захисту дітей».
Дітям також присвячені «Всесвітній день дитини» (20 листопада) і «День захисту дітей Африки» (16 червня).


Фестиваль «32 травня» – щорічний фестиваль соціальних юнацьких фільмів в Україні.
Мета заходу – інформування громадськості про системні порушення прав дитини в Україні, актуалізація проблеми насильства в сім'ї та залучення молоді до активних дій з попередження домашнього насильства та захисту його жертв.
Організаторами фестивалю в Україні є молодіжна громадська організація «Літературне угрупування «СТАН» за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED). Організатори в Кременчуці: громадська організація «Культурний діалог».
Інформаційна підтримка фестивалю: Телеграф, Авторадіо, Кременчуцька панорама.

«Міжнародний день захисту дітей» (англ. «International Day for Protection of Children») — святкується щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.
Відповідно до Женевської декларації про права дітей, ухваленої 1924-го року, була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини. Декларація прав дитини була ухвалена 20 листопада 1959 і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.
У цей день влаштовуються різні розважальні заходи для дітей. Серед їхнього числа: конкурси, з подарунками, концерти, всілякі виставкові та пізнавальні заходи.

День захисту дітей в Україні
Свято встановлено в Україні «…На підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей "Україна — дітям" та інших громадських організацій…» відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98.

Коментарі

Популярні публікації